کارخانه نوآوری آزادی: تهران، میدان آزادی، اتوبان لشگری، بعد از ایستگاه مترو بیمه، پلاک 31- 02191004025

طرز تهیه براونی

طرز تهیه براونی

فر را با حرارت 175 درجه سانتیگراد گرم کنید و طبقه وسط آن را آماده استفاده کنید. روی یک قالب بزرگ حدوداً 20 در 30 سانتی کاغذ روغنی بکشید و آن را با کره یا اسپری روغن چرب کنید.

شکلات تخته‌ای تلخ را به صورت قطعات یکی دو سانتی خرد کنید و همراه کره داخل یک کاسه پیرکس بریزید. مقداری آب در قابلمه کوچکی بریزید و بگذارید روی شعله جوش بیاید. سپس شعله را خیلی کم کنید و ظرف کره و شکلات را روی آب جوش قرار دهید. مخلو ط را هر از گاهی هم بزنید تا شکلات و کره کاملاً ذوب و یکدست شوند (به جای این کار می‌توانید شکلات و کره را در مایکروفر آب کنید).

شکلات و کره آب شده

در کاسه دیگری تخم مرغ ها را بشکنید و هم بزنید. نمک، شکر و وانیل و مخلوط شکلات را با آنها مخلوط کنید. سپس آرد را هم روی مواد بریزید و زیر و رو کنید تا مایه یکدست شود. 

مایه براونی را داخل قالب چرب شده بریزید و سطح آن را با پالت یا قاشق صاف کنید. سپس آن را به فر منتقل کنید و صبر کنید تا سطح براونی بسته و یک لایه براق روی آن ایجاد شود (45 دقیقه). قالب را از فر خارج کنید و اجازه بدهید خنک شود.

وقتی براونی خنک شد آن را از کاغذ روغنی جدا کنید. کناره‌های براونی را با چاقو ببرید تا صاف شود و سپس آن را به صورت مربع‌هایی به سایز دلخواه برش بزنید.نکته: اگر بلافاصله شیرینی را سرو نمیکنید می‌توانید آن راتا روز بعد در ظرف در بسته در دمای اتاق یا در یخچال نگهداری کنید. برای نگهداری بیش از 1 روز حتماً آن را به یخچال منتقل کنید.

مطالب مرتبط

طرز تهیه نان خامه ای
طرز تهیه نان خامه ای

نان خامه ای یکی از انواع شیرینی های بسیار پرطرفدار و خوشمزه ایرانی است که در دسته بندی شیرینی های تَر قرار می گیرد. این شیرینی محبوب به دلیل شباهتی که به نارنجک دارد با نام شیرینی نارنجکی هم شناخته ...

طرز تهیه شیرینی مادلین
طرز تهیه شیرینی مادلین

تخم مرغ ها را از قبل بیرون از یخچال بگذارید تا به دمای اتاق برسند. در شروع کار کره را روی حرارت کم یا در مایکروفر آب کنید و بگذارید در طول هم زدن تخم مرغ، کمی خنک شود.

طرز تهیه شیرینی پاپیونی
طرز تهیه شیرینی پاپیونی

مرحله اول: درست کردن خمیر هزارلا – ابتدا کره ی به دمای محیط رسیده را در کاسه بریزید و خوب بزنید تا نرم شود. آرد را دو مرتبه الک کنید، به همراه نمک داخل سینی بریزید و وسط آن ها را گود کنید.